Red Roof Inn Palatine

$$$$|Se på kortetPalatine, USA|
70 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Red Roof Inn Palatine
$$$$

Beskrivelse

Red Roof Inn Palatine er et hotel, som ligger mindre end 10 minutters biltur fra Lake Arlington, og tilbyder en værdiboks og en salgsautomat. Centrum af Palatine ligger indenfor 4 km, og Didier Farms ligger 7 km derfra.

Beliggenhed

Der er 114 km til Union Pier.

Chicago O'Hare International lufthavn kan nås på 26 minutter i bil.

Værelser

Værelserne er udstyret med et fladskærms TV med satellitkanaler, røgdetektorer og elektronisk nøglekort samt separat toilet, et badekar og en bruser på badeværelset.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Privat parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet overalt på hotellet.
Anden information
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Antal værelser:58
Tidligere navn
Econo Lodge/Comfort Inn
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Internetadgang

Gratis internetadgang

Parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

TV

Fladskærms TV

Køkenfaciliteter

Mikrobølgeovn

Køleskab

Adgang for rullestole

Adgang til kørestol

Dyr tilladt

Kæledyr tilladt

Værelsesfaciliteter

  • Pengeskab på værelset
  • Te- og kaffefaciliteter

Badeværelse

  • Hårtørrer
  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Medier

  • Fladskærms TV
  • Kabel-/ Satellit-tv
  • AM/FM vækkeur
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Red Roof Inn Palatine

💵 Laveste værelsespris <br /> 326 DKK
📏 Afstand til centrum 3.3 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 5.0
✈️ Afstand til lufthavn 30.0 km
🧳 Nærmeste lufthavn Chicago O'Hare International Airport Lufthavn, ORD

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
1200 North Frontage Road, Palatine, Illinois, USA, 60074
Se på kort
1200 North Frontage Road, Palatine, Illinois, USA, 60074
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Shalom Memorial Park
500 m
Restaurant
Salsa Street Mexican Restaurant & Cantina
330 m
Restaurant
Salsa Street
330 m
Restaurant
Smakowski's Sausage & Deli
920 m

Anmeldelser om Red Roof Inn Palatine

5.0 /10
Trænger til forbedring
146 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Red Roof Inn Palatine

Hvilke attraktioner kan vi besøge under vores ophold i det Red Roof Inn Palatine?
Buffalo Creek Forest Preserve samt Zion church er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 15 minutters kørsel fra det Red Roof Inn Palatine.
Hvad er den nærmeste lufthavn til det 2-stjernede Red Roof Inn Palatine hotel?
Den nærmeste lufthavn til det 2-stjernede Red Roof Inn Palatine hotel er lufthavnen Chicago O'Hare International (30 km), og den kan nås med en 28-minutters biltur.
Kan jeg efterlade min bil gratis på et Red Roof Inn Palatine hotel? parkeringsplads?
På et Red Roof Inn Palatine hotel er gratis privat parkeringsplads gratis privat parkeringsplads tilgængeligpå stedet gratis.
Hvor meget koster et værelse på hotellet?
Prisen for et værelse i hotellet starter ved 50$.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i Palatine hotellet?
Hos Palatine hotellet kan man betale med American Express, Visum og Mastercard.
Hvilken slags værelser tilbyder det Red Roof Inn Palatine hotel?
Sådanne værelsestyper som Værelse Standard med en kingsize-seng, Værelse Superior med en kingsize-seng og Værelse Standard med en queensize-seng er tilgængelige på det Red Roof Inn Palatine hotel.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på det 2-stjernede Red Roof Inn Palatine?
Hvert værelse på det 2-stjernede Red Roof Inn Palatine inkluderer et fladskærms TV med satellitkanaler og tv med mange kanaler til gæsternes underholdning.
Er hotellet udstyret med faciliteter for handicappede?
Ja, værelser med handicapfaciliteter og kørestols adgang tilbydes på hotellet til gæster med særlige behov.
Tilbyder det Red Roof Inn Palatine forretningsfaciliteter?
Ja, for forretningsrejsende tilbyder det Red Roof Inn Palatine et skrivebord og en fotokopimaskine.
Tilbydes der rengøring på det 2-stjernede Red Roof Inn Palatine hotel?
Ja, det 2-stjernede Red Roof Inn Palatine hotel har 24 timers rengøring og husholdningsservice.
Har hotellet en bar at slappe af på?
Gæster er velkomne til at slappe af i baren cocktail bar på hotellet.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse